Czas na uporządkowanie garderoby

Staranne rozmieszczenie odzieży to jedno, ale bardzo ważne jest dobranie odpowiednich wieszaków w oparciu i rodzaj ubrań i akcesoriów. Jak każdy dobrze wie, codziennością jest wybieranie stylizacji w zależności od okazji, więc jeśli chcemy mieć swobodny dostęp do każdej części garderoby, trzeba zadbać o porządek i właściwe przechowywanie ubrań.

Dobrze dobrane wieszaki do garderoby sposobem na zorganizowaną szafę

Jeśli chcemy mieć uporządkowaną garderobę, łatwy dostęp do każdego rodzaju ubrań i zmniejszyć ryzyko zniekształcenia się odzieży, należy dobrze przemyśleć sposób organizację szafy. Nie sprawdzi się wieszanie każdego rodzaju ubrań na takich samych wieszakach.

• W przypadku koszul, bluzek, sukienek i marynarek trzeba zadbać o to, aby mogły wisieć na wieszakach swobodnie i na optymalnej wysokości. Uchroni to wyprasowaną odzież przed pognieceniem. Koniecznie trzeba odpowiednio dobrać wysokość drążka, aby odzież nie leżała na podłodze. Jeśli chcemy zyskać więcej wolnej przestrzeni do wieszania ubrań, to warto zdecydować się na wieszanie podwójne w postaci drążka nad drążkiem.
• Wieszak na spodnie i spódnice powinien być wysuwany, dzięki czemu odzież nie będzie się odkształcać ani nie ulegnie uszkodzeniu. Rozwiązanie to pozwoli na szybki dostęp do ubrań i na zachowanie porządku.
• Jeśli nie chcemy, aby ubrania się ześlizgiwały, to warto zdecydować się na wieszaki wyściełane materiałem. Wysuwany wieszak jest w stanie pomieścić nawet kilka par spodni jednocześnie.
• Paski, krawaty i apaszki można również trzymać w szafie w pozycji wiszącej. Jest to znacznie wygodniejszy i estetyczniejszy sposób niż przechowywanie ich w szufladach. Wystarczy wyposażyć szafę w specjalne wysuwne wieszaki, które pozwalają na powieszenie blisko siebie różnych rzeczy. W przypadku pasków jest to bardzo ważne, gdyż wiszące nie będą się odkształcały.
• Pozostaje jeszcze kwestia toreb i torebek. Idealnie sprawują się tutaj wieszaki mobile, których lokalizację można dowolnie zmieniać, gdy tylko wystąpi taka potrzeba. Wiele osób trzyma torebki na półkach, ale jak najbardziej mogą one też wisieć. To samo dotyczy jeansów.

Więcej na stronie Mirat.eu