Skandynawski styl wiedzie prym

Wiele osób coraz chętniej urządza swoje wnętrza w typowo skandynawskim stylu, gdzie dominują jasne kolory i meble o prostych, symetrycznych kształtach. Jakich mebli w takich pomieszczeniach absolutnie nie powinno zabraknąć?

Salon

Salon w każdym domu daje jego mieszkańcom ogromne pole do popisu w kwestii aranżacji. Dekorują go w meble w stylu skandynawskim można więc postawić na jasne, proste narożniki lub miękkie kanapy, proste, drewniane krzesła, duże stoły oraz ciekawe, jasne dodatki. Meble skandynawskie dominują w stonowane barwy. Mile widziane są tu wiec odcienie bieli, beżu oraz brązy.

Chłodny klimat

Wielu osobom styl skandynawski kojarzy się z prostotą, minimalizmem i chłodnym (wręcz zimnym) klimatem wnętrza. Ma to jednak ogrom plusów, gdyż do takich wbrew pozorom prostym aranżacjom pasuje wiele dodatków i akcesoriów, które Polacy uwielbiają mieć w swoich domach.
To istotny szczegół, gdyż moda wnętrzarska zmienia się tak samo jak moda ubraniowa. Nigdy bowiem nie wiadomo, co będzie modne za kilka/kilkanaście sezonów. A taka aranżacja w stylu skandynawskim to świetna „podstawa” do późniejszych zmian. Do takich bowiem stonowanych kolorów i prostych mebli, zawsze można dodać jakiś akcent kolorystyczny np. w postaci poduszek, świeczek, ramek, obrazów itp.

Ten styl świetnie odnajdzie się zarówno w mieszkaniach, domach, jak i biurach, kawiarniach, restauracjach a nawet hotelach. Kojarzy się z elegancją i oryginalnością.