Jak wybrać meble do salonu?

Pokój dzienny jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych wnętrz w domu, dlatego też warto ciekawie je zaaranżować. Należy przy tym zwrócić uwagę nie tylko na walory użytkowe, ale i estetyczne. Pojawia się jednak pytanie, jak urządzić salon, aby był on praktyczny i jednocześnie elegancki? Jakie zatem meble do salonu sprawdzą się najlepiej?

Jak wybrać meble do salonu?

Obecne można liczyć na szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o urządzanie pokoju dziennego ze względu na bogactwo i różnorodność asortymentu. Podczas aranżowania salonu należy jednak zadbać o to, aby wszystkie znajdujące się w nim elementy tworzyły spójną całość. Zakup tradycyjnych mebli w przypadku nowoczesnego pokoju dziennego z pewnością nie pozwoli uzyskać pożądanych efektów. Pierwszym krokiem jest określenie przeznaczenia salonu, aby móc wybrać styl aranżacyjny. Nie bez znaczenia jest to, czy w salonie będą nocowali goście i czy będzie się w nim spożywać posiłki oraz liczba domowników.

• W przypadku małego pokoju dziennego sprawdzi się stół rozkładany. To pozwoli zwiększyć powierzchnię blatu w razie wystąpienia takiej potrzeby i zaoszczędzić więcej miejsca na co dzień.
• Jeśli w salonie nie będą jedzone posiłki, to zamiast stołu można zdecydować się na zakup niewielkiej ławy.
• Pokój dzienny, w którym będą mogli nocować goście powinien być wyposażona w odpowiedniej wielkości rozkładaną sofę.
• Jeśli z kolei w domu dostępne są inne pomieszczenia do przenocowania gości, lepszym wyborem jest zakup wygodnej kanapy, która zapewnia większy komfort siedzenia i lepiej się prezentuje.