Jak urządzić jadalnię?

Jadalnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, w tym miejscu nie tylko jadamy posiłki z rodziną, ale również przyjmujemy gości. To, dlatego musi być urządzona stylowo, ale równocześnie praktycznie.

Obecnie najczęściej jadalnia jest połączona z kuchnią i salonem, takie otwarte przestrzenie doskonale się sprawdzają, jednak miejsca do zagospodarowania jest niewiele. Najważniejszą kwestią są meble do jadalni – stół to podstawa.

Kształt stołu

Jeżeli chodzi o stoły do jadalni, to najpopularniejsze są prostokątne, one będą praktyczne i wygodne w użytkowaniu, jednak będą zajmować dużo miejsca i z tym trzeba się liczyć. W mieszkaniach czy domach o mniejszych metrażach, lepiej sprawdzi się stół okrągły do jadalni. Dzięki temu, że jest pozbawiony narożników zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, a osoby zgromadzone przy stole mają ze sobą lepszy kontakt. Innym rozwiązaniem jest zakup stołu do jadalni rozkładanego, w ten sposób w razie potrzeby będzie można skorzystać z dodatkowej przestrzeni.

Drewniany, metalowy czy szklany?

Kolejną ważną kwestią jest materiał wykonania stołu. Możliwości jest nieskończenie wiele, jednak warto stawiać na sprawdzone, praktyczne rozwiązania. Wśród stołów mamy do wyboru modele drewniane, metalowe oraz szklane. Drewniane są najbardziej praktyczne, szklane będą trudne do utrzymania w czystości i mogą się rysować, metalowe to całkiem dobry wybór. Podczas wyboru stołu, należy zwrócić uwagę na:
– wielkość,
– kształt,
– materiał wykonania,
– funkcjonalność.